Trumpiausia metų naktis – Joninės

Trumpiausia metų naktis – Joninės

Joninės – trumpiausia ir magiškiausia metų naktis, kurios metu pražysta paparčio žiedas, o kiekvienas jo ieškantis pasiduoda nuotaikingoms šviesiausios nakties linksmybėms. Šias metais birželio 23-ąją švęsti Jonines pakvietėme į Žindaičius – čia Joninių tradicijos ypač gilios ir reikšmingos. Artėjant Joninėms, dirbo ir ruošėsi ne tik Jurbarko kultūros centro darbuotojai, bet ir bendruomenės nariai. Šventinį vakarą gausiai susirinkusiems nuostabiai papuoštoje Žindaičių aikštėje Joninių tradicijas pristatė ir į kupoliavimus bei magiškus ratelius kvietė Jurbarko kultūros centro folkloro grupės „Imsrė“ ir „Imsriukai“ (vadovė Birutė Bartkutė). Dainininkės vainikais papuošė visus šventėje dalyvavusius Jonus ir Janinas. Vėliau šventinį vakarą vedę Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatorius Gintaras Zareckas ir Žindaičių skyriaus kultūrinės veiklos organizatorė Silvija Pužeckaitė į sceną pakvietė šauniuosius Jurbarko kultūros centro kapelos „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis) muzikantus, kurie šiam vakarui buvo paruošę pačius smagiausius savo kūrinius. Po „Santakos“ melodijų sceną užliejo skambios dainos – pasirodė Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus vokalinis ansamblis „Raskila“ (vadovė Gabrielė Gvozdė), Girdžių skyriaus vokalinis ansamblis „DOreDO“ (vadovas Algimantas Vizbara), Gabrielės ir Gyčio duetas bei atlikėja Rimantė. Šventinėje aikštėje sukosi ne tik „imsrietės“ su žiūrovais, bet ir Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Mituva“ (vadovė Justė Lukauskienė), dovanoję Janinoms, Jonams ir visiems susirinkusiems keletą gražiausių savo šokių.

Viso vakaro metu vyko įvairios sportinės varžybos, smagūs Vertimų stovyklavietės lauko žaidimai ir kiti nuotaikingi užsiėmimai. Saulei leidžiantis visi šventės dalyviai ir žiūrovai būriavosi arčiau įspūdingo Joninių laužo, kuris, po folkloro grupių dainininkių apeigų, savo magiška liepsna nušvietė visą trumpiausios metų nakties padangę. Vakaro pabaigoje scenoje pasirodė šventės svečiai – atlikėjai Sandra ir Viktoras, su kuriais kartu dainavo ir smagiai šoko gausus būrys žiūrovų. Po koncerto susirinkusieji dar ilgai nesiskirstė ir smagiai šėlo diskotekoje su DJ Andriumi.

Džiaugiamės gražia švente, kuri priminė gražiausias mūsų tautos tradicijas, atnešė galybę šypsenų ir sušildė daugybę širdžių. Už bendradarbiavimą organizuojant Joninių šventę, paruošiamuosius darbus ir didžiulį susitelkimą dėkojame Jurbarkų seniūnui Audroniui Kačiušiui, Žindaičių bendruomenės pirmininkei Andželai Petraitienei ir visai Žindaičių bendruomenei, Vertimų bendruomenės pirmininkei Vaidai Saročkienei ir visai Vertimų bendruomenei. Esame dėkingi šventės rėmėjams, už paruoštas muzikines programas dėkojame visiems atlikėjams, mėgėjų meno kolektyvams bei jų vadovams ir Žindaičių kultūrinio gyvenimo puoselėtojai Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus kultūrinės veiklos organizatorei Silvijai Pužeckaitei. Ačiū tariame visiems Jurbarko kultūros centro darbuotojams, kūrusiems dekoracijas, prisidėjusiems prie šventės apipavidalinimo, įgarsinimo, apšvietimo ir kitų darbų. O didžiausią padėką reiškiame visiems taip gausiai susirinkusiems į Joninių šventę!

Kviečiame pasigrožėti šventės akimirkomis čia.

 


Spausdinti   El. paštas