Koncertu „Sicut servus“ atidarytas Panemunės pilies senosios muzikos festivalis

Koncertu „Sicut servus“ atidarytas Panemunės pilies senosios muzikos festivalis

Kovo 10 dieną Panemunės pilyje prasidėjo ypatingas bene visus 2024-uosius mus džiugisiantis projektas „Panemunės pilies senosios muzikos festivalis“. Šis projektas sumanytas ir pradėtas rengti praėjusiais metais ir sulaukė ypatingo dalyvių bei žiūrovų susidomėjimo ir palaikymo. Nuostabiojoje Panemunės pilyje vykusiuose koncertuose žiūrovams pasirodė daugybė atlikėjų ir įvairių užsienio šalių. Šis projektas yra vienintelis tokio masto festivalis Tauragės regione, o jo pagrindinis tikslas – skleisti aukštąją kultūrą – senąją muziką – mūsų apskrityje, supažindinti su muzikos menu įvairias amžiaus grupes. Šiais metais besitęsiančiame senosios muzikos projekte taip pat žiūrovus stebins ir džiugins gausybė profesionalų. Pirmasis atidarymo koncertas „Sicut servus“ įrodė, koks laukiamas ir reikalingas yra šis įvykis – pilies menė buvo kupina susidomėjusių žiūrovų.

Renginio pradžioje su visais sveikinosi festivalio sumanytojos Laura Matuzaitė-Kairienė ir Lina Lukošienė, dėkojusios visiems atvykusiems ir pristačiusios vakaro svečius – be ansamblio „Tocco musicale“, kurį ir sudaro Laura bei Lina, koncerte dalyvavo ir klavesinu grojo Balys Vaitkus, o nuostabią sakralinę muziką atliko mišrus vokalinis ansamblis „Veritas" (vadovė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė). Koncerte skambėjo T. L. Victoria, G. P. Palestrina, G. Allegri, W. Byrd, J. Dowland, K. Baziliko ir kitų Renesanso epochos kompozitorių vokalinė ir instrumentinė muzika, Juozo Naujalio motetai. Visus atliekamus kūrinius lydėjo kruopščiai paruošta informacija, atskleidžianti kiekvieno kūrinio ypatingumą, išskirtines savybes bei sąsajas su senąją muzika. Koncertas užbaigtas ypatinga J. Naujalio daina „Lietuva brangi“, kurią atliko ansamblis, muzikantai ir žiūrovai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems, iki susitikimo kituose Panemunės pilies senosios muzikos festivalio koncertuose!

Daugiau nuotraukų

{gallery}naujienos/2024-03-10p/gallery}


Spausdinti   El. paštas