Kovo 13 dieną Jurbarko kultūros centre vyko spektaklis-interaktyvus pjesės skaitymas „Baltas triušis, raudonas triušis“. Ypatingą pjesę be jokio išankstinio pasiruošimo pristatė Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro (vadovė Danutė Samienė) aktorė Giedrė Jackienė. „Baltas triušis, raudonas triušis“ yra ypatingas kūrinys, turintis istoriją ir prasmę. Be repeticijų, be režisieriaus, kiekvieną kartą vis kitas aktorius, scenoje laukiantis dar neskaityto scenarijaus, yra įžūlus teatro eksperimentas ir stiprus priminimas apie besitransformuojančią teatro galią.
Tau 29 metai, tu negali išvykti iš savo šalies. Kaip pasauliui papasakosi savo istoriją? „Baltas triušis, raudonas triušis“ – tai kūrinys apie šiuolaikinį Iraną ir Nassimo Soleimanpūro kartą. Kartą, gimusią per Irano ir Irako karo sunkumus. Rašytojui Nasimui Soleimanpūrui (Nassim Soleimanpour) buvo atsisakyta išduoti pasą gimtajame Irane ir trims metams buvo uždrausta palikti šalį, mat jis pasisakė prieš karą ir atsisakė eiti privalomąją karinę tarnybą savo šalyje. 2010 metais negalėdamas keliauti, jis nusprendė parašyti pjesę, kuri galėtų apkeliauti pasaulį vietoj jo. Tai suteikė unikalią, jaudinančią patirtį visiems, nes publika kiekvieną kartą prisijungia prie aktoriaus ir leidžiasi drauge į nežinią. Spektaklis kviečia pasinerti į „asmenišką ir gilų dalyką, laužantį laisvės ribas ir tyrinėti, kur teatras gali tave nuvesti, su pasu ar be jo.“
Iraniečių rašytojo Nasimo Soleimanpūro spektaklis „Baltas triušis, raudonas triušis“ yra pelnęs tarptautinį pripažinimą daugybėje festivalių, išverstas į daugiau nei 30 kalbų ir daugiau nei 3000 kartų suvaidintas tiek pat skirtingų aktorių. Pirmą kartą spektaklis parodytas 2011 metais Jungtinėje Karalystėje. Nuo 2011 metų, kiekvienais metais, to pačio mėnesio, tą pačią dieną spektaklis rodomas skirtingose pasaulio scenose, skirtingomis kalbomis. Iki 2022 metų visada spektaklyje vaidindavo tik profesionalūs aktoriais. Praeitais metais nuspręsta į pasirodymą įtraukti ir mėgėjų teatrus.
„Tebūnie teatras“ šio spektaklio licencija yra nemokama kiekvieną kovo 13 d. Šis įvykis, vykęs ir pandemijos metu, parodo teatro atsparumą. Akivaizdu, kad tai vis dar labai aktuali tema, atspindintį šių dienų pasaulį, kuriame viskas labai glaudžiai susiję ir tie saitai dar tampresni būtent kovo 13 dieną. Lietuvoje spektaklis rodomas antrą kartą (praeitais metais dalyvavo keli mėgėjų teatrai). Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro bendruomenė džiaugiasi galėdama būti šio neeilinio įvykio dalimi jau antrus metus iš eilės.