Ansamblis „Versmė“ ir „Zylės“ dainininkės dalyvavo gražioje šventėje „Laisvės šaukliai“

Ansamblis „Versmė“ ir „Zylės“ dainininkės dalyvavo gražioje šventėje „Laisvės šaukliai“

Šiandien, gegužės 20 d., Jurbarko kultūros centre vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus organizuota rajoninė ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ir mokinių poezijos ir dainų šventė „Laisvės šaukliai“, skirta partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Šventės subūrė mažus ir didelius dainos mylėtojus, pristačiusius skambius lietuviškus pasirodymus. Jurbarko kultūros centrui atstovavo du kolektyvai: politinių kalinių ir tremtinių moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovas Arūnas Samys) bei solinio dainavimo studijos „Zylė“ (vadovė Lina Lukošienė) dainininkės Agota Špatkauskaitė ir Rugilė Urbaitė.

Jaukus Šeimos dienos minėjimas Žindaičiuose

Jaukus Šeimos dienos minėjimas Žindaičiuose

Gegužės 15-osios vakarą Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriuje vyko šventinis vakaras, skirtas Šeimos dienai „Šeima – tai mūsų šaknys ir sparnai“. Renginys subūrė bendruomenę jaukiam pasibuvimui kartu ir pasidžiaugti svečių pasirodymu –į sceną pakvietė Eržvilko kultūros centro Šimkaičių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Gija“ (vadovas Arūnas Bauža). Atvykę svečiai dovanojo žiūrovams nuotaikingas ir šiltas dainas.

„Nemunėlis“ sveikino „Aukso paukštę“ gavusią „Vėlungą“

„Nemunėlis“ sveikino „Aukso paukštę“ gavusią „Vėlungą“

Gegužės 16-ąją Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė) svečiavosi Klaipėdoje, kur vyko ypatinga šventė – Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų tautinių šokių sambūriui „Vėlunga“ ir vadovui prof. Vidmantui Mačiulskiui buvo įteiktas Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimas „Aukso paukštė“. Koncerte dalyvavo šventės šeimininkai, „Vėlungos“ šokėjai, ir artimiausi draugai – Jurbarko „Nemunėlis“ ir Klaipėdos „Vytinė“.

„Šyspena“ iš Šilutės grįžo su I vietos taurėmis

„Šyspena“ iš Šilutės grįžo su I vietos taurėmis

Šeštadienį, gegužės 16 d., Jurbarko kultūros centro šiuolaikinio šokio kolektyvas „Šypsena“ (vadovė Jolanta Telišauskienė) keliavo į Šilutės kultūros centrą, kur dalyvavo šokių konkurse-festivalyje „Šokių uostas 2026“. Tai jau trečia kartą praūžęs konkursinis festivalis, kasmet suburiantis vis gausesnį būrį įvairių stilių šokių kolektyvų iš visos Lietuvos. „Šypsenos“ šokėjos konkurse pristatė savo 2 ypač profesionaliai paruoštus šokius: „Gyvenimo graviūras“ ir „Water dragon“.

Jurbarko kultūros centro komanda su kolegomis džiugino mažuosius S. Kneipo festivalio dalyvius

Jurbarko kultūros centro komanda su kolegomis džiugino mažuosius S. Kneipo festivalio dalyvius

Saulėtą gegužės 15-ąją Jurbarko Mituvos slėnyje vyko ypatinga šventė – respublikinis ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikų Sebastiano Kneipo festivalis „Laiminga vaikystė“, kurį organizavo Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykla. Festivalis subūrė gausų būrį vaikų, mokytojų ir sveikatinimo idėjų puoselėtojų iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Renginio metu mažieji dalyviai keliavo per skirtingas veiklų stoteles, kuriose jų laukė įvairūs personažai ir smagios kūrybinės užduotys.

Ansamblis „Verdenė“ vokalinės muzikos konkurse pelnė 2 vietą

Ansamblis „Verdenė“ vokalinės muzikos konkurse pelnė 2 vietą

Vakar, gegužės 16 d., Šakių kultūros centre vyko respublikinis vokalinės muzikos festivalis-konkursas „Lakštingalėlė“. Šis renginys – graži Šakių kultūros centro tradicija, šiemet nuskambėjusi jau  kartą. Ne pirmą kartą „Laštingalėlės“ scenoje pasirodo ir Jurbarko kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ (vadovė Dalė Jonušauskienė, koncertmeisterė Danutė Švedienė).

Gegužės 16-ąją Jurbarke skambėjo Gatvės muzikos diena

Gegužės 16-ąją Jurbarke skambėjo Gatvės muzikos diena

Gegužės 16-ąją Jurbarke skambėjo Gatvės muzikos diena. Nuo ankstaus ryto įvairiose miesto vietose skambėjo gyva muzika, melodijos ir dainos, netrūko puikios nuotaikos ir palaikančių klausytojų. Šiais metais Gatvės muzikos diena buvo jubiliejinė – 20-oji. Tai visoje Lietuvoje ir už jos ribų minima iniciatyva, gimusi muzikanto Andriaus Mamontovo kvietimu išeiti į gatves ir dalintis muzika su žmonėmis.

Šeimos dienai ir Nemuno metams skirtas koncertas – muzikali metų laikų pasaka ir jautrus atsisveikinimas

Šeimos dienai ir Nemuno metams skirtas koncertas – muzikali metų laikų pasaka ir jautrus atsisveikinimas

Gegužės 15-osios vakarą Jurbarko kultūros centre skambėjo muzika, šokiai ir skleidėsi šilčiausi bendrystės jausmai – čia vyko šventinis koncertas, skirtas Tarptautinei šeimos dienai ir Nemuno metams paminėti. Jurbarko kultūros centro jaunimo ir vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvai „Nėmunėlis“ ir „Šypsena“, su vadove Jolanta Telišauskiene priešakyje, pakvietė bendram pasirodymui liaudišką kapelą „Mituva“ (vadovė Jadvyga Žemliauskienė) bei moterų vokalinį ansamblį „Verdenė“ (vadovė Dalė Jonušauskienė) ir kartu surengė nuostabų koncertą.

„Sūkurėlis“ Šeimos dieną šventė gražiame festivalyje Plungėje

„Sūkurėlis“ Šeimos dieną šventė gražiame festivalyje Plungėje

Vakar, gegužės 15-ąją, Jurbarko kultūros centro jaunių liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“ (vadovė Kristė Donauskienė) Šeimos dieną minėjo Plungės rajono savivaldybės kultūros centre vykusiame festivalyje „Šokio ir bičiulystės sparnai“. Čia dalyvauti jurbarkiečius pakvietė festivalį organizavę „Sūkurėlio“ draugai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ ir vadovė Sonata Kazlauskytė.

Jaukus romansų vakaras Skirsnemunėje

Jaukus romansų vakaras Skirsnemunėje

Gegužės 14-osios vakarą Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriuje skambėjo jautrūs romansai, šilti žodžiai ir nuoširdūs susitikimai. Romansų vakare „Žmogui reikia žmogaus“ dalyvavo Šakių kultūros centro Gelgaudiškio padalinio Kidulių dvaro ansamblis „Volungė“, vadovaujamas Laimos Blauzdžiūnienės.