XIII tarptautinė mėgėjų teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė 2023“, skirta kompozitoriaus Juozapo Gudavičiaus 150-osioms gimimo metinėms

XIII tarptautinė mėgėjų teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė 2023“, skirta kompozitoriaus Juozapo Gudavičiaus 150-osioms gimimo metinėms

Praėjęs savaitgalis, nors ir buvo rudeniškai šaltas, buvo kupinas ypatingai šiltų ir profesionalių renginių – Jurbarke ir Smalininkuose vyko XIII tarptautinė mėgėjų teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė 2023“, skirta kompozitoriaus Juozapo Gudavičiaus 150-osioms gimimo metinėms. Teatro meno šventė „Senjorai ir jaunystė“ yra tęstinis projektas, organizuojamas kas dvejus metus, pirmą kartą surengtas 2001. Festivalyje nuolat dalyvauja talentingi Lietuvos ir užsienio mėgėjų teatrai, pristatantys savo naujausius spektaklius. 2016 metais įsteigtu operos solisto Vlado Baltrušaičio apdovanojimu „Veidu į Lietuvą” nominuojamas muzikaliausias šventės teatras bei muzikaliausi vyriško ir moteriško vaidmenų atlikėjai.
Nuo spalio 6 dienos Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikia paroda „Pirmasis Lietuvos kariuomenės kapelmeisteris“, skirta J. Gudavičiui. Tą patį vakarą į pirmąjį šių metų šventės „Senjorai ir jaunystė“ renginį Jurbarko krašto muziejuje pakvietė šventės šeimininkai – Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras (vadovė Danutė Samienė). Festivalį atidarę teatro daina „Pilki keleliai dunda“, aktoriai pristatė spektaklį visai šeimai „Naktukas“ (pagal Birutę Mar) apie vaiduokliuko Naktuko nuotykius ir pamokančias gyvenimo situacijas. Iškart po spektaklio ir aktoriai, ir žiūrovai skubėjo į Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje vykusį giesmių vakarą. Jame dalyvavo ir nuostabias giesmes atliko Suvalkų lietuvių vokalinis ansamblis „Sūduva“ (meno vadovas Arnoldas Vaznelis). Už dalyvavimą festivalyje kolektyvui dėkojo renginio iniciatorė D. Samienė ir Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Loreta Knašienė, įteikusi kolektyvui Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus padėkas.
Spalio 7 dieną nuo pat ryto teatro mėgėjai šurmuliavo Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto centre Smalininkuose. Čia visą dieną buvo galima stebėti įvairius spektaklius, pirmieji pasirodė Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro aktoriai, pristatę premjerą – Alberto Vidžiūno režisuotą spektaklį „Gudri našlė“ (pagal A. Fromą-Gužutį). Istorija apie našlę Menčienę ir aplink ją besisukiojančius vyrus įtraukė nuo pirmos iki paskutinės minutės. Puikios premjeros proga Konstantino Glinskio teatro aktorius, vadovė Danutę Samienę, režisierių Albertą Vidžiūną kompozitorę Aistę Noreikaitę sveikino Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, pasidžiaugusi pasipildžiusiu teatro repertuaru ir kūrybiškais sprendimais. Šventės šeimininkai vietą scenoje užleido Punsko lietuvių kultūros namų klojimo teatrui (vadovė Jolanta Malinauskaitė-Vektorienė), pristačiusiems Kazio Binkio satyrą „Kraučius Motiejus“. Dar vieni nuostabūs šventės svečiai – Vilniaus kultūros centro vaikų ir jaunimo studija „Elementorius“ (vadovai Vytautas Rašimas ir Gediminas Storpirštis). Jaunieji aktoriai vaikus ir suaugusius pakvietė į „Stebuklingo norų krėslo“ istoriją, pavaizduotą keliuose nuotaikinguose improvizaciniuose etiuduose. XIII teatro šventėje „Senjorai ir jaunystė“ dalyvavo ir Estijos Viljandi Seasaare teater/Must/JaAM teatras (vadovas Janno Puusepp). Su šiuo kolektyvu K. Glinskio teatrą sieja graži draugystė, tad šis kolektyvas festivalyje pasirodo jau ne pirmą kartą. Šį kartą žiūrovai išvydo komediją „Dvikova“. Paskutinieji scenoje savo darbą „Vyrai“ pagal Vydūną pristatė Priekulės kultūros centro Agluonėnų klojimo teatro (vadovas Donatas Savickis) aktoriai. Visiems šventėje dalyvavusiems teatrams dėkojo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Inga Pranskaitienė, įteikusi kolektyvams Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus padėkas.
Visus spektaklius taip pat stebėjo nominacijos „Veidu į Lietuvą“ komisija, kurią sudarė kompozitorė, atlikėja, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokytoja-metodininkė Rūta Šličkutė, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos vyr. mokytojas Laurynas Antanaitis bei Jurbarko teatro mėgėjų klubo pirmininkė Aušra Vasilijevaitė-Kazlauskienė. Komisijos nariai stebėjo ir vertino visus pasirodymus bei išrinko muzikaliausią teatrą, aktorių bei aktorę. Apdovanojimai buvo įteikti spalio 7-osios vakarą Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčioje vykusiame dar viename ypatingame renginyje, kuris uždarė šių metų teatro šventę „Senjorai ir jaunystė“ – specialiai šiam pasirodymui į Jurbarką atvyko nuostabusis Vytauto Miškinio vadovaujamas berniukų ir jaunimo choras „Ąžuoliukas“ (koncertmeisteris Rimvydas Mitkus, chormeisteriai: Gitana Trimirkaitė, Romas Skapas, Neringa Sidaugaitė, Gabrielius Gaidamavičius). Prieš prasidedant įspūdingam koncertui, nominacijos „Veidu į Lietuvą“ laimėtojus paskelbė komisijos pirmininkė Rūta Šličkutė, nominacijas laimėtojams įteikė berniukų ir jaunimo choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas Vytautas Miškinis. Pasveikinus muzikaliuosius, Jurbarko K. Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčios skliautus užliejo nuostabūs garsai ir melodijos – „Ąžuoliuko“ choro atliekamos dainos nepaliko abejingų, po koncerto dar ilgai girdėjosi susižavėjimo žodžiai ir patys gražiausi komplimentai gausiam kolektyvui.
Koncertui pasibaigus festivalio dalyvius sveikino ir chorui dėkojo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Vytautas Miškinis džiaugėsi kvietimu sudalyvauti Juozapo Gudavičiaus 150-osioms gimimo metinėms skirtame renginyje, dėkojo Danutei Samienei už J. Gudavičiaus vardo ir kūrybos garsinimą ir išdavė paslaptį, kad kitų metų Dainų šventėje chorams jis pats diriguos kūrinį „Kur giria žaliuoja“.
Koncertą vedė Andžela Paulauskaitė-Labanauskienė ir K. Glinskio teatro aktorius Saulius Ambrazaitis.
Dėkojame visiems dalyvavusiems XIII tarptautinė mėgėjų teatrų šventė „Senjorai ir jaunystė 2023“ renginiuose!

Teatrų šventės „Senjorai ir jaunystė“, skirtos kompozitoriaus Juozapo Gudavičiaus 150-osioms metinėms, baigiamasis akordas – J. Gudavičiaus ir K. Sakalausko-Vanagėlio „Kur giria žaliuoja“, atliekama berniukų ir jaunimo choro „Ąžuoliukas“.

Daugiau nuotraukų:

Spektaklis „Naktukas“ Jurbarko krašto muziejuje.

„Giesmių vakaras“ Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje.

Teatrų pasirodymai Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Smalininkuose.

Berniukų ir jaunimo choro „Ąžuoliukas“ koncertas.


Spausdinti   El. paštas