„Vaivorykštės“ aktoriai vėl svečiavosi Troškūnuose

„Vaivorykštės“ aktoriai vėl svečiavosi Troškūnuose

Birželio 8-12 dienomis Troškūnų miestelio (Anykščių r.) centre esančiame bernardinų vienuolyne vėl šurmuliavo jaunieji teatralai – čia vyko jau 22-oji tarptautinė edukacinė stovykla-festivalis „Troškimai“.
Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ (vad. Birutė Šneiderienė) atstovės, kartu su kitais vaikų ir jaunimo teatrų aktoriais praleido penkias nuostabias dienas teatro, muzikos, šokio ir dailės kūrybinėse laboratorijose, įkvepiančiuose koncertuose ir spektakliuose.
Pirmąją stovyklos-festivalio dieną vyko šokio dirbtuvės su šokio guru, kilusiu iš Jurbarko, Arūnu Mozūraičiu. Antrąją dieną vyko keramikos dirbtuvės su Monika Gedrimaite, teatro dirbtuvės su Gabrielia Kuodyte ir Tomu Kizeliu, kūno perkusija su Andriumi Povilausku, istorijų kūrimas su Vytautu V. Landsbergiu. Trečiąją dieną kūrybinėje stovykloje-festivalyje „Troškimai" dalyviai pasakojo istorijas su Aleksandru Špilevojumi, mokėsi mylėti save su Violeta Trečiokaite-Mičiuliene, kūrė dainas ir dainavo su „Teatriuku„ (Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas). Žiūrėjo spektaklį pagal Matso Vahlio apsakymą „Įsilaužėlis“ ir šėlo grupės „Kopa" koncerte.
Ketvirtąją festivalio dieną, šeštadienį, vyko teatro kūrybinės dirbtuvės su Vidmantu Fijalkausku ir Milda Razauskiene, smagios maudynės Anykščių baseine bei didysis festivalio koncertas vienuolyno kieme, kur koncertavo Kazimieras Likša su grupe, Donatas Montvydas bei grupė „Sisters on Wire“.
Sekmadienis, paskutinioji diena, prasidėjo klounados užsiėmimu su Žilvinu Beniušiu bei šokio pamoka su Mariumi Pinigiu. Festivalį vainikavo nuostabus šokėjo Mariaus Pinigio pasirodymas, palikęs visiems neišdildomą įspūdį.
„Troškimai“ ypatingi ne tik išskirtine programa bei ypatinga vieta, bet labiausiai - savo nepakartojama dvasia. Neabejojame, kad šios penkios nuostabios dienos jauniesiems teatralams tapo išskirtiniu gyvenimo nuotykiu, už kurį jie nuoširdžiai dėkoja visiems su jais dirbusiems aktoriams, režisieriams ir pedagogams, bendraamžiams iš kitų teatrų, o ypač žmonėms, kurių dėka šis festivalis galėjo įvykti – Anykščių kultūros centro Troškūnų skyriaus darbuotojams, Troškūnų teatro studijos „Mes“ merginoms ir pačiai nuostabiausiai jų vadovei, festivalio sielai Jolantai Pupkienei.


Spausdinti   El. paštas