Tęsiasi profesionalaus meno šventės „Susitikimai 2022“ seminarų ciklas su režisieriumi A. Vidžiūnu

Tęsiasi profesionalaus meno šventės „Susitikimai 2022“ seminarų ciklas su režisieriumi A. Vidžiūnu

Praėjusį savaitgalį, lapkričio 11–13 dienomis, Jurbarko kultūros centre vyko įdomi ir naudinga laboratorija-praktikumas „Istorinė medžiaga literatūrinėje teatro improvizacijoje“, kurią vedė režisierius Albertas Vidžiūnas. Šie užsiėmimai yra Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro (vad. D. Samienė) organizuojamos profesionalaus meno šventės „Susitikimai 2022“, skirtos Savanorystės metams paminėti, dalis.

Penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį vykusios laboratorijos tema buvo susijusi su lietuvių dramaturgo, dalį savo gyvenimo praleidusio Jurbarko–Raseinių pakrašty, A. Fromo-Gužučio kūryba. A. Fromas-Gužutis buvo vienas pirmųjų dramaturgų pradėjusių rašyti lietuviškus dramos kūrinius iki prasidedant lietuviškų vakarų sąjūdžiui. Iš šio dramaturgo lietuvių rašytojai mokėsi kurti veikalus teatrui, iš to vėliau išaugo profesionalus lietuvių teatras. A. Fromas-Gužutis savo kūryba išugdė konceptualų požiūrį į istoriją, mitologiją ir pagrindė tautos atgimimo ideologiją. Minint 100-ąsias autoriaus gimimo metines jurbarkiškis režisierius K. Glinskis Valstybės teatre pastatė dramą „Ponas ir mužikai“. Šiais metais minimos jau 200-osios A. Fromo-Gužučio gimimo metinės. Laboratorijos-praktikumo „Istorinė medžiaga literatūrinėje teatro improvizacijoje“ metu buvo pasirinktas kūrinys „Gudri našlė“, kaip pramoginio žanro, šviečiamųjų idėjų ir šiandienos aktualijų sintezės pavyzdys. Seminaro metu vyko įvairūs režisūrinių sprendimų ieškojimai, sceninio judesio improvizacijos ir kiti užsiėmimai.

Savaitgalį užsiėmimuose dalyvavusieji džiaugiasi turėję galimybę pasisemti neįkainojamos patirties iš talentingo režisieriaus A. Vidžiūno, prisiliesti bei A. Fromo-Gužučio kūrybos bei patirti daugybę puikių įspūdžių ir emocijų.

Daugiau nuotraukų čia ir čia.


Spausdinti   El. paštas