Lietuvos nacionalinis kultūros centras, siekdamas skatinti vaikų ir jaunimo teatrų plėtrą, įprasminant vaikų ir jaunimo meninį ugdymą bei laisvalaikį, propaguoti lietuvių nacionalinę dramaturgiją, įvertinti vaikų ir jaunimo teatrų meninį lygį, skatinti naujų kolektyvų kūrimąsi, organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų konkursinį festivalį „Šimtakojis“. Kas dvejus metus vykstantį konkursinį renginį sudaro trys turai – vietinis, regioninis ir nacionalinis. Šiame konkurse nuolat dalyvauja Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“, vadovaujamas Birutė Šneiderienės. Šiais metais talentingieji jurbarkiečiai pristatė spektaklį „Škac, mirtie“ pagal Sauliaus Šaltenio „Riešutų duona“. Tai pasakojimas apie gyvenimą mažame provincijos miestelyje, dviejų šeimų nesantaikoje besiskleidžiančią dviejų jaunų žmonių trapią pirmąją meilę, paauglystės svajas ir iliuzijas... Andrius Šatas, Liuka Kaminskaitė ir kiti spektaklio veikėjai atskleidė gražiausias ir jautriausias šios istorijos puses ir sukūrė ypatingą atmosferą, kurią tikrai pajuto kiekvienas, o ypač – kompetentingoji regioninio turo komisija, kuri mūsų „Vaivorykštės“ pasirodymą įvertino net 91 balu ir skyrė I laipsnio diplomą! Kartu su kitais laureatais tapusiais Lietuvos teatrais, jurbarkiečiai pristatė spektaklį dar kartą nacionaliniame ture, baigiamojoje „Šimtakojo“ šventėje, kuri vyko balandžio 24 d. Pasvalio kultūros centre. Čia teatrui „Vaivorykštė“ ir režisierei Birutei Šneiderienei įteiktas I laipsnio diplomas ir „Šimtakojo“ statulėlė. Be galo džiaugiamės šiuo ypatingai svarbiu teatro pasiekimu, sveikiname visus aktorius, režisierę Birutę ir linkime dar daugybės nepamirštamų akimirkų magiškoje teatro scenoje!
