Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“

Pakeleivis

Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus suaugusiųjų teatras susibūrė 2013 metų pavasarį. Vedini bendro pomėgio vaidinti, į teatro veiklą įsijungė įvairių profesijų žmonės. Bendras tikslas – realizuoti save scenoje, suteikti džiaugsmą žiūrovams – apjungė skirtingo amžiaus bei požiūrio į gyvenimą žmones. Aktoriai startavo 2013 m. Skirsnemunės miestelio šventės metu pristatę spektaklį „Trys mylimos“ (pagal Žemaitę).
2014 m. į teatro veiklą įsijungė daugiau naujų žmonių ir Skirsnemunės miestelio dienos proga vėl visus pakvietė į premjerą – Moljero spektaklį „Tariamas ligonis“. Kartu su aktoriais spektaklyje pasirodė ir Skirsnemunės skyriaus šokių grupė (vad. R. Plikusienė). 2015 metais Skirsnemunės mėgėjų teatras pristatė dar vieną spektaklį – J. Griciaus komediją „Ponaitis“, kuri taip pat sulaukė didelio susidomėjimo ir palaikymo – aktoriai šį kūrinį pristatė įvairių miestų ir miestelių scenose. 2016 m. pastatyta K. Sajos komedija „Melo diena“, 2017 m. – B. Sruogos „Dobilėlis penkialapis“, 2018 m. – Lietuvos šimtmečio dainų šventei skirta publicistinė kompozicija „Eisim namo“, 2019 metais sukurta premjera – L. Didžiulienės-Žmonos komedija „Paskubėjo“, kurioje kartu su teatro aktoriais dalyvavao ir Skirsnemunės skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Vikinda“ (vad. O. Jurėnienė). Skirsnemuniškių spektakliai įdomūs ne tik Jurbarko rajono, bet ir visos Lietuvos gyventojams - jie kviečiami vaidinti įvairiuose festivaliuose bei bendruomenių susibūrimuose. Skirsnemuniškiai ne kartą dalyvavo ir laurus skynė Lietuvos suaugusiųjų teatrų šventėje-apžiūroje „Atspindžiai“, Sūduvos mėgėjų teatrų festivalyje „Atžalynas“, kitose teatro šventėse ir festivaliuose.
2018-aisiais į respublikinį mėgėjų teatrų festivalį „Lauro vainikas“ sukvietęs savo geriausius draugus - kaimyninių rajonų teatrus, Skirsnemunės teatras pažymėjo savo veiklos 5-erių metų sukaktį. Tikimės, kad šis festivalis taps tradiciniu.
Skirsnemunės mėgėjų teatrui pagal Lietuvos nacionalinio kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų sugrupavimą, įvertinant jų meninį lygį, suteikta II kategorija.

Vadovė Birutė Šneiderienė
Tel.: 
8 685 03 032
El.p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Skirsnemunės skyriaus teatro „Pakeleivis“ 10-ies metų kūrybinės veiklos metraštis – žr. čia.


 

 


Spausdinti   El. paštas