Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Jurbarke

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Jurbarke

Kovo 11-oji, Lietuvos nepriklausomybė atkūrimo diena, Jurbarke kasmet skamba garsiai, iškilmingai ir šventiškai. Šiais metais ši ypatinga diena tradiciškai prasidėjo Šv. Mišiomis už Tėvynę Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje. Saulėtą vidudienį daugybė jurbarkiečių rinkosi į aikštę prie Vytauto Didžiojo paminklo, iš kurios visi kartu, su didžiule Trispalve priešakyje, keliavo šventine Kovo 11-osios eisena. Daugybė miesto įstaigų, organizacijų, bendruomenių, šeimų ir pavienių asmenų, pasipuošusių mūsų tautine atributika, keliavo nuo Vytauto Didžiojo paminklo iki Jurbarko rajono savivaldybės aikštės. Čia visi stojo į didelę gyvą širdį ir sveikindami vieni kitus skandavo tris brangius žodžius: Jurbarkas, Lietuva ir Laisvė.

Pasibaigus eisenai, Jurbarko kultūros centrą užplūdo gausi banga žiūrovų – didžiojoje kultūros centro salėje vyko Jurbarko rajono savivaldybės padėkos dienos apdovanojimų „Krištolinės lelijos“ teikimo ceremonija ir šventinis Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas. „Krištolinių lelijų“ apdovanojimais šiais metais pagerbti 8 Jurbarko rajono, Lietuvos Respublikos ir užsienio piliečiai labiausiai nusipelnę mūsų kraštui. Vienas šių apdovanojimų ypač džiugus ir svarbus visai Jurbarko kultūros centro bendruomenei – nominacijoje „Už išskirtinius pasiekimus kultūros ir meno srityje“ apdovanota Jurbarko kultūros centro mėgėjų meno kolektyvo vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė. L. Matuzaitė-Kairienė vadovauja Jurbarko kultūros centro mišriam vokaliniam  ansambliui „Jurolė“, vykdo neformaliojo švietimo programą „Sakralinės muzikos studija LUX-1“, yra Lietuvos evangelikų liuteronų bažnytinės muzikos sandraugos pirmininkė, vargonininkė, Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų parapijos suaugusiųjų ir vaikų bažnytinio choro vadovė, taip pat yra subūrusi senosios muzikos ansamblį „Tocco muzicale“ ir vokalinį ansamblį „Sorelle di canto“. Darbšti, talentinga, veikli ir pozityvi – taip būtų galima keletu žodžių apibūdinti Laurą, kurios idėjos ir tikėjimas viskuo  ko imasi priverčia ir šalia esančius užsidegti ta liepsna. Lauros iniciatyva pradėti rengti festivaliai ypatingai praturtino ir praplėtė mūsų rajono kultūrinį žemėlapį. Vienos iš paskutinių jos iniciatyvų – Jurbarko krašto choro subūrimas, leido į Jurbarką pasikviesti pasaulinio pripažinimo sulaukusio kūrinio „Mišios tango ritmu“ autorių Martin Palmeri. Už visus šiuos ir dar visą eilė kitų iniciatyvų ir darbų Laura nusipelnė išskirtinio įvertinimo ir padėkos. Apdovanoti Laurą Matuzaitę–Kairienė pasiūlė Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė, savivaldybės tarybos narė Liudmila Norkaitienė ir prof. dr. Kastytis Barisas. Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname Laurą bei kitus nominantus!

Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos prasidėjo šventinis Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas, kupinas gražiausių šokių, lietuviškų dainų, instrumentų melodijų ir orkestro didingų garsų.

Dėkojame visiems, buvusiems kartu ir šventiškai paminėjusiems Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną!

Kovo 11-osios šventinė eisena

Eisenos video

Apdovanojimų „Krištolinės lelijos“ įteikimo ceremonija

A. Sodeikos meno mokyklos šventinis koncertas


Spausdinti   El. paštas