Konstantino Glinskio teatras spektaklį pristatė Čekijos sostinėje Prahoje

Konstantino Glinskio teatras spektaklį pristatė Čekijos sostinėje Prahoje

Gruodžio 8–11 dienomis Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras (vadovė Danutė Samienė) svečiavosi Čekijos sostinėje Prahoje, kur lietuvių bendruomenei kultūros centre Vozovna jurbarkiečiai rodė spektaklį vaikams B. Brazdžionis „Meškiukas Rusdnosiukas“ (rež. Danutė Budrytė-Samienė). Po spektaklio visi šurmuliavo smagioje vakaronėje vaikams ir suaugusiems su lietuviškais šokiais ir dainomis, Kalėdų senelio žaidimais ir dovanomis mažiausiem

Už ilgametę draugystę buvo pagerbtas Čekijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Tomas Kasauskas, jam įteikta K. Glinskio teatro bičiulio nominacija. Šventinis pasibuvimas tęsėsi susitikime su ambasadoriumi Laimonu Talat-Kelpša ir ambasados darbuotoja Vaida Braškyte-Nemeckova, Čekijos lietuvių bendruomenės narėmis Žydrone Krasauskiene, Vaiva Ka Bezhan ir daugeliu kitų. Teatro komanda džiaugiasi kartu su Čekijos lietuviais radę gražių asmeninių ir mokslinių sąsajų su Jurbarku. „Ypatingai galėjome pasidžiaugti, kad mes esame iš profesoriaus Arnoldo Piročkino krašto. O ir šiaip įvairūs bendruomenės narių prisiminimai apie tėvų tėviškę Vadžgiry, mokslus Jurbarke, atgijo.“ – pasakoja aktoriai.

Sutikti nuoširdūs žmonės ir pasipuošęs šventinis Prahos senamiestis nuteikė labai pakiliai, K. Glinskio teatras grįžo su puikiais įspūdžiais ir kupini idėjų naujiems projektams.


Spausdinti   El. paštas