Koncerte „Nuo renesanso iki šių dienų“ skambėjo išskirtiniai balsai ir didinga vargonų muzika

Koncerte „Nuo renesanso iki šių dienų“ skambėjo išskirtiniai balsai ir didinga vargonų muzika

Gražų liepos 29-osios vakarą jurbarkiečius ir miesto svečius į Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčią kvietė nuostabus vargonų skambesys ir išskirtiniai balsai – čia vyko Tarptautinio sakralinės muzikos festivalio „Jubilate“ koncertas „Nuo renesanso iki šių dienų“.
Vakaras prasidėjo nuoširdžiomis padėkomis – jas už bendradarbiavimą ir pagalbą festivalio organizatoriai įteikė Jurbarko rajono savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui ir „Rotary“ klubo prezidentui Neriui Mockui. Vėliau sveikinimo žodį tarė Jean-Pierre Schmitt, su kuriuo festivalio „Jubilate“ sumanytoja Laura Matuzaitė-Kairienė bendradarbiavimą plėtoja nuo 2019 metų. Svečias ne tik perdavė linkėjimus Jurbarkui iš Elzaso (Prancūzija), bet ir prancūzų kalba perskaitė Elzaso evangelikų liuteronų prezidento rašytą laišką, kuriame ypač džiaugiamasi galimybe pasirodyti Lietuvoje ir gražia draugyste su Jurbarku.

Po sveikinimų buvo pristatyti svarbiausi vakaro svečiai – ansamblis iš Prancūzijos „Hortus musicalis“. Išvertus į lietuvių kalbą šis ansamblio pavadinimas reiškia „Muzikinis sodas“, taigi ir gražiausių muzikos vaisių Jurbarke šiandien buvo gausu – pirmieji bažnyčioje didingai nuskambėjo vargonai, kuriais Jean-Luc Iffrig atliko „Fantacija vargonams d-moll“ ir kitus kūrinius. Vėliau pasirodė duetai, kurie pritariant vargonams demonstravo savo įspūdingus balsus ir atliko keletą šviesos kupinų kūrinių. Koncertą užbaigė Johann‘o Sebastian‘o Bach‘o motetas „Jėzau, mano džiaugsme BWV 227“, kurį kartu su dirigentu atliko visas „Hortus musicalis“ ansamblis. Išskirtiniai kūriniai, įspūdingi balsai ir vargonų muzika susirinkusius žiūrovus pakvietė atsistoti iš savo vietų ir šiltais aplodismentais padėkoti už nuostabų koncertą.

Vakaro pabaigoje padėkos ir sveikinimo žodį tarė Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius, padėkojęs Tarptautinio sakralinės muzikos festivalio „Jubilate“ organizatoriams, koncerto atlikėjams ir pasidžiaugęs galimybe išgirsti aukšto lygio sakralinės muzikos pasirodymus Jurbarke – ne visi mažesnieji Lietuvos miestai turi tokią progą.

Festivalio organizatoriai dėkoja visiems susirinkusiems ir kviečia į ekumenines pamaldas-koncertą „Dovana Jurbarko miestui“, kuris vyks rugpjūčio 21 d. 10 val., Jurbarko krašto šventės, skirtos Lidijos Meškaitytės metams paminėti, metu.

 

 


Spausdinti   El. paštas