Jurbarko kultūros centro kolektyvai dalyvavo šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje

Jurbarko kultūros centro kolektyvai dalyvavo šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje

2024-ieji Lietuvoje išskirtinai dainingi ir garsūs – šiais metais švenčiame Lietuvos dainų šventės 100-metį. 1924 m. Kaune įvyko pirmoji Dainų šventė, o šiais metais birželio 29–liepos 6 dienomis visa Lietuva susijungė šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“. Repeticijos, atrankos ir kiti pasiruošimo darbai vyko daugiau kaip pusę metų, o liepos pirmąją savaitę nuskambėjo taip ilgai laukta ypatinga šventė. Pirmieji į sostinę išvyko Jurbarko kultūros centro komanda – Gintaras Zareckas, Laura Matulienė ir Laura Kuliešiūtė, kurie kartu su Jurbarko rajono koordinatore Aušra Baliukynaite rūpinosi dalyvių apgyvendinimu, maitinimu ir kitais svarbiais klausimais. Jurbarko rajono dalyviai šiais metais buvo apsistoję Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje. Iš viso Lietuvos dainų šventėje Jurbarko rajonui atstovavo daugiau kaip 400 dalyvių! Iš Jurbarko kultūros centro mūsų kraštui atstovavo 11 kolektyvų: liaudiškų šokių kolektyvas „Sūkurėlis“, merginų šiuolaikinio šokio kolektyvas „Dona“ (vadovė Kristė Donauskienė), liaudiškų šokių kolektyvas „Nemunėlis“ (vadovė Jolanta Telišauskienė), vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Mituva“ (vadovė Justė Lukauskienė), Konstantino Glinskio teatras (vadovė Danutė Samienė), vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“, Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“ (vadovė Birutė Šneiderienė), Girdžių skyriaus klojimo teatras „Mituvis“ (vadovė Loreta Zdanavičienė), jaunuolių choras „Bildukas“, moterų choras „Saulė“ (vadovė Danutė Lapienė), moterų choras „Lelija“ (vadovė Dalė Jonušauskienė).

Jurbarko kultūros centro teatrai dalyvavo liepos 3 dieną vykusioje Teatro dienoje „Esaties lieptais“, kur pristatė savo parengtas programas ir nudžiugino daugybę miesto gyventojų ir svečių, atskubėjusių pasidžiaugti visos Lietuvos teatrais. Liepos 4 dieną gėrėjomės Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertu „Vario audra“, kuriame dalyvavo merginų šiuolaikinio šokio kolektyvas „Dona“, kartu su šokėjomis iš kitų miestų, papuošęs galingą orkestrų muziką nuostabiais šokiais. Liepos 5 diena buvo ypatinga liaudiškų šokių kolektyvui „Sūkurėlis“, liaudiškų šokių kolektyvui „Nemunėlis“ (suaugusieji ir jaunuoliai) vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Mituva“, nes tądien nuvilnijo Šokių dienos koncertas „Amžių tiltais“. Įspūdingi gyvi piešiniai, brėžiniai ir liaudiški ornamentai, užpildę Lietuvos futbolo federacijos stadioną, nepaliko abejingų. Šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ kulminacija tapo liepos 6-oji – tądien Vingio parkas ir visas Vilnius skambėjo nuo garsių ir darnių choristų balsų. Dainų diena prasidėjo nuo šventinės eisenos Vilniaus gatvėmis, kurioje žygiavo Jurbarko rajono savivaldybės delegacija, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras „Šventė“ (vadovas Vincas Bakšys), eiseną šokiais visą kelią puošė Jurbarko kultūros centro šiuolaikinio šokio kolektyvo „Dona“ merginos, gražiomis lelijomis mojavo, dainavo ir su visais sveikino Jurbarko kultūros centro moterų chorai „Lelija“ bei „Saulė“ ir jaunuolių choras „Bildukas“. Vakare prasidėjusiame koncerte, sugiedojus Lietuvos himną, „Kad giria žaliuotų“ ir kitas lietuviškas dainas kartu su daugiau nei 10 000 dainininkų iš viso pasaulio, traukė ir jaunuolių choras „Bildukas“, moterų choras „Saulė“ bei moterų choras „Lelija“.

Visos šventės ir repeticijų metu be galo džiaugėmės, palaikėme ir didžiavomės savo kolektyvais, kurie atidavė daug jėgų ir laiko tam, kad visi mes išvystume nepamirštamą galutinį rezultatą. Esame labai dėkingi visiems kolektyvų nariams ir jų vadovams. Jūs – patys geriausi!

Akimirkos iš repeticijų ir šventės

Pasibaigus Lietuvos dainų šventei, visi su nuostabiais įspūdžiais grįžo namo ir nepailsdami dalinosi prisiminimais ir emocijomis, kurie išliks dar labai ilgai. Jaukus įspūdžių aptarimas vyko ir Jurbarko rajono savivaldybėje, kur liepos 9 dieną savivaldybės vadovai pagerbė visus šventėje dalyvavusius kolektyvų vadovus ir darbo grupę Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus padėkomis, medaliais ir gėlių žiedais. Tariame nuoširdų ačiū!

Kolektyvų vadovų ir darbo grupės pagerbimas


Spausdinti   El. paštas