Juozapo Gudavičiaus ir Antano Šabaniausko metų pristatymo vakaras

Juozapo Gudavičiaus ir Antano Šabaniausko metų pristatymo vakaras

2023-ieji metai Jurbarko rajono savivaldybėje paskelbti dviejų mūsų kraštui ypatingai svarbių asmenybių – Juozapo Gudavičiaus ir Antano Šabaniausko – metais. Visus metus Jurbarko rajone vyks įvairūs renginiai, susitikimai, koncertai, skirti šiems talentingiems kraštiečiams atminti. Prisiminsime jų kūrybos kelią, išgirsime jų rašytas dainas ir visi kartu pagerbsime iškilių asmenybių atminimą.
Vakar, balandžio 12 d., Jurbarko krašto muziejuje vyko Jurbarko kultūros centro organizuotas vakaras, skirtas Juozapo Gudavičiaus ir Antano Šabaniausko metų pristatymui. Susirinkusieji susipažino su svarbiausiais kraštiečių gyvenimo faktais, detalėmis, kurios tapo esminėmis ir keitė jų kelią. Kompozitorių, vargonininką, choro ir orkestro dirigentą J. Gudavičių pristatė Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro vadovė Danutė Samienė, atskleidusi ir artėjančius 2023-ųjų renginius, kurie vyks Jurbarko rajone ir bus skirti šios asmenybės atminimui. Apie lietuviškos estrados pradininką, dainininką Antaną Šabaniauską kalbėjo Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatorius Gintaras Zareckas, papasakojęs ne tik apie planuojamus renginius, kuriuose būtinai skambės A. Šabaniausko dainos ir kitaip bus įamžintas jo atminimas, bet ir atskleidė, kaip įdomiai vyksta informacijos, faktų ir įrašų paieška.
Vakare, skirtame Juozapo Gudavičiaus ir Antano Šabaniausko metų pristatymui dalyvavęs Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius džiaugėsi, kad šie metai skirti net dviems iškiliems kraštiečiams bei linkėjo visiems gražių renginių ir sklandaus bendro darbo.
Vakarą J. Gudavičiaus ir A. Šabaniausko dainomis papuošė Jurbarko kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Jurolė“ (vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė), kuriems talkino saksofonininkas Svajūnas Birgiolas, būgnininkas Matas Kairys, kontrabosu grojo Arūnas Samys, atliekant A. Gudavičiaus dainą „Kur giria žaliuoja“ dirigavo Jurbarko kultūros centro chorų vadovė Danutė Lapienė.

Su planuojamais 2023-ųjų renginiais, skirtais Juozapo Gudavičiaus ir Antano Šabaniausko metams, galite susipažinti čia.

Daugiau nuotraukų čia.


Spausdinti   El. paštas