Jubiliejinį vyresniųjų liaudiškų šokių festivalį „Mituvos sūkuriai“ vainikavo vieninga „Tautiška giesmė“

Jubiliejinį vyresniųjų liaudiškų šokių festivalį „Mituvos sūkuriai“ vainikavo vieninga „Tautiška giesmė“

Vakar, liepos 6 d., visoje šalyje buvo minima Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Tai – Lietuvai ypatinga diena, kai mūsų širdyse ir lūpose garsiai skamba Lietuvos himnas. „Solidarūs – mes stiprūs!“ – tokia žinia šiemet apskriejo pasaulį akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ metu, kurioje dalyvavę lietuviai visame pasaulyje lygiai 21 val. giedojo valstybės himną ir taip išreiškė savo vienybę ir stiprybę.
Jurbarke Valstybės diena buvo išskirtinė – čia vyko X respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Mituvos sūkuriai“. Į Jurbarko dvaro parką susirinkę jurbarkiečiai ir miesto svečiai grožėjosi liaudiškų šokių ritmais ir skambiomis melodijomis. Jubiliejinį, dešimtąjį, respublikinį vyresniųjų liaudiškų šokių festivalį „Mituvos sūkuriai“ sveikinimo žodžiu atidaręs Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pasveikino visus Valstybės dienos proga ir pasidžiaugė Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Mituva“ ir vadovės Justės Lukauskienės organizuojamu gražiu tradiciniu festivaliu, kuris šiandien vyko jau dešimtą kartą. Į jubiliejinį vakarą gausiai susirinkusius kolektyvus pristatė Jurbarko kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė, dėkodama vyresniųjų liaudiškų šokių grupei ir vadovei už iniciatyvumą ir linkėdama festivaliui gyvuoti dar ne vieną dešimtmetį.
Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Mituva“ į pirmąją savo repeticiją susirinko daugiau nei prieš 50 metų – 1971 m. lapkričio 2 d. Kaip teigė jubiliejinio vakaro vedėjai B. Šneiderienė ir G. Zareckas, metai bėgo, keitėsi šokėjai, kolektyvo vadovai, tačiau meilė liaudies muzikai ir šokiui išliko. Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Mituva“ yra nuolatiniai festivalių, konkursų dalyviai. Jų iniciatyva kas dvejus metus Jurbarke organizuojamas liaudiškų šokių festivalis „Mituvos sūkuriai“, kuris į mūsų miestą sukviečia daugybę liaudiškų šokių kolektyvų iš visos Lietuvos.
Šiais metais jubiliejiniame festivalyje Jurbarko dvaro parke sukosi ir gražiausius savo krašto šokius pristatė Tauragės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Spietlius“ (vad. A. Rumšienė), Šakių kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Vijūras“ (vad. A. Butkauskaitė-Sederevičienė), Vilkaviškio kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Lelija“ (vad. I. Šunokienė), Grigiškių kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Grija“ (V. Abrutytė) ir, žinoma, šventės šeimininkai – Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Mituva“ (vad. J. Lukauskienė). Gerą nuotaiką šokėjams ir žiūrovams dovanojo Jurbarko kultūros centro liaudiška kapela „Mituva“ (vad. J. Žemliauskienė) ir moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ (vad. D. Jonušauskienė).
X respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Mituvos sūkuriai“ baigėsi gražiu bendru visų dalyvavusių kolektyvų šokiu, o lygiai 21 val. visi kartu sugiedojome „Tautišką giesmę“. Dėkojame atvykusiems ir savo nuostabius šokius pristačiusiems svečiams, kolektyvų vadovams ir visiems žiūrovams, kurie šį ypatingą Valstybės dienos vakarą buvo kartu!


Spausdinti   El. paštas