Džiazo stovykla „Nauji vėjai Jurbarke 2022“

Džiazo stovykla „Nauji vėjai Jurbarke 2022“

Visą praėjusią savaitę, nuo rugpjūčio 8 iki 12 dienos, Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje šurmuliavo džiazo stovykla „Nauji vėjai Jurbarke 2022“, sukvietusi mūsų krašto jaunimą, besidominčius muzika. Jurbarko rajone yra poreikis kūrybinei veiklai, apjungiančiai įvairius meno žanrus, bei amžiaus grupes: vaikus, jaunimą ir suaugusius. Vykdydami projektą „Nauji vėjai Jurbarke 2022“ praplėtėme veiklos sritis ir suvienijome džiazo muzikos, garso režisūros ir „Lindy hop“ šokio menus. Šių meno žanrų sintezė pretenduoja tapti Jurbarko kraštą reprezentuojančiu ir kultūrą populiarinančia meno erdve.
Kaip sakė stovyklos sumanytojai, Jurbarko kultūros centro bigbendo „Jada“ vadovas Gytis Gvozdas ir koncertmeisteris Vytis Binkauskas, stovyklos tikslas buvo skatinti susidomėjimą džiazo muzika, garso režisūra ir „Lindy hop“ šokio menu. Jurbarko rajone, tobulinti vietos muzikantų atlikimo kompetencijas bei vienyti įvairaus amžiaus atlikėjus.
Stovykloje dalyvavo profesionalūs mokytojai: Adomas Bitinas, Vytautas Bložė, Jievaras Jasinskis, Viačeslav Krasnopiorov, Lina Rovaitė, Albinas Gražulis, Eglė Stasiulytė, Aurimas Mitkus suteikė galimybę tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems Jurbarko krašto gyventojams – mėgėjams ir profesionalams – susipažinti su naujausiomis grojimo metodikomis, tobulinti atlikimo techniką, bei šokio meną. Stovykloje buvo ne tik rimtai ir sunkiai dirbama, bet ir pramogaujama: stovyklautojai sportavo, lankėsi Smalininkų kartodrome bei linksmai leido laiką. Repeticijų video žr. čia.
Na, o jau turimas bei stovyklos metu įgytas kompetencijas bei žinias jos dalyviai plačiajai publikai pademonstravo bendrame dalyvių ir mokytojų koncerte rugpjūčio 11-ąją – Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje. Koncerto video žr. čia.
Stovykla nors jau ir pasibaigė, bet projektas dar vyksta. Baigiamasis projekto koncertas vyks Jurbarke rugpjūčio 19 d., Jurbarko krašto šventės metu. Jurbarkiečius ir miestelio svečius pradžiuginsime gražiu džiazo muzikos koncertu, kuriame dalyvaus jaunimo grupė „LIK“ iš Kauno, merginų šokių kolektyvas „Dona“, svečiai iš Latvijos „3LIVEPROJECT“ ir Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“ su profesionaliais stovyklos „Nauji vėjai Jurbarke 2022“ mokytojais.


Spausdinti   El. paštas