Jurbarko kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Bišpilis“

Jurbarko kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Bišpilis“

Jurbarko kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Bišpilis“ beveik 60 metų buvo neatsikiriama Jurbarko kultūrinio gyvenimo dalis – jo įkvepianti ir pakylėjanti muzika sakmbėjo miesto erdvėse įvairių švenčių metu, koncertų salėse minint svarbias datas, Dainų šventėse.

Orkestro, be kurio Jurbarke neįsivaizduojama nė viena didesnė šventė, pradžių pradžia - 1960-ieji, kai tarpkolūkinėje statybos organizacijoje dirbęs Bronius Briauka subūrė vyrus, grojančius pučiamaisiais instrumentais. Po poros metų orkestras pradėjo dalyvauti įmonės renginiuose, miesto šventėse, o nuo 1965-ųjų – respublikinėse, regioninėse ir rajono Dainų šventėse.
Dirigento lazdelę iš B. Briaukos 1979-aisiais perėmė  Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų orkestrinio dirigavimo skyrių baigęs jaunas specialistas Adolfas Lapė, prie orkestro vairo stovėjęs daugiau kaip 30 metų. Jo vadovaujamas orkestras 1987 metais Šiauliuose vykusiame respublikiniame konkurse „Gaudžia trimitai“ tarp rajonų centrų kolektyvų pripažintas geriausiu.
1989 metais pučiamųjų orkestrui suteiktas liaudies kolektyvo vardas. Nuo tada orkestras vadinamas „Bišpiliu“.
Per daugybę savo veiklos metų pučiamųjų orkestras ne tik grodavo įvairiose šventėse Jurbarko rajone ir išvykose, bet ir ne kartą dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Airijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Moldovoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje.
Per orkestro gyvavimo metus jame yra groję apie 200 muzikantų.
Pradėjęs savo veiklą, grodamas Jurbarko miesto šventėse, savo paskutinįjį koncertą „Bišpilis“ taip pat skyrė Jurbarko miesto gyventojams - paskutinis jo pasirodymas nuskambėjo 2017 m. rugpjūčio 26 d. Jurbarko krašto šventės metu.

Jurbarko kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Bišpilis“ istorija


Spausdinti   El. paštas