21 kartą nuskambėjusi „Pamituvio armonika“ – Vidmanto Žemliausko atminimui

21 kartą nuskambėjusi „Pamituvio armonika“ – Vidmanto Žemliausko atminimui

„Pamituvio armonika“ – teatralizuota tradicinės liaudies muzikos puoselėjimo ir populiarinimo šventė, Jurbarko kultūros centro organizuojama nuo 1998 metų. Šiuo prasmingu projektu siekiama sudaryti galimybę žiūrovams ir jame dalyvaujantiems kolektyvams susipažinti su įvairių kapelų veikla, meistriškumu bei skirtingų etnografinių regionų tradicine muzika, paskatinti dalyvius turtinti savo repertuarą naujais kūriniais ir naujomis išraiškos priemonėmis. Šiais metais lapkričio 4-ąją „Pamituvio armonika“ vyko jau 21 kartą ir buvo ypatingai šilta ir jautri – XXI kapelų šventė „Pamituvio armonika“ buvo skirta Jurbarko kultūros centro liaudiškos kapelos „Mituva“ įkūrėjo, akordeonininko, muzikos pedagogo, kompozitoriaus Vidmanto Žemliausko atminimui. Jaukų vakarą pradėjo būtent kapela „Mituva“, kuriai šiuo metu vadovauja Jadvyga Žemliauskienė. Po pirmosios pasisveikinimo melodijos ir renginio vedėjo Gintaro Zarecko gražių prisiminimų apie V. Žemliauską, su žiūrovais sveikinosi, prisiminimais dalijosi ir gražios šventės linkėjo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Po dar keleto nuostabių liaudiškos kapelos „Mituva“ melodijų, į sceną žengė kita Jurbarko kultūros centro kapela – sceną užpildė gausus kapelos „Santaka“ (vadovas Petras Pojavis) muzikantų būrys. Nuotaikingus kūrinius dovanoję jurbarkiečiai, vietą užleido svečiams – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos scenoje pasirodė Rietavo savivaldybės kultūros centro kapela „Subata“ (vad. Aida Liutikienė), Pagėgių savivaldybės kultūros centro Natkiškių kultūros namų kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas) ir Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vadovė Edita Rudienė). Visiems šventėje dalyvavusiems kolektyvams įteiktos Jurbarko kultūros centro padėkos ir atminimo dovanos.

Renginio metu skambėjo ne tik prisiminimai apie V. Žemliauską, kurio atminimui buvo skirta ši šventė, bet ir buvo rodomos nuotraukos iš jo gyvenimo, kuris buvo neatsiejamas nuo muzikos, akimirkos. 21-oji „Pamituvio armonika“ užbaigta ypatingai gražiu akcentu – visos penkios šventėje pasirodžiusios kapelos kartu atliko Vidmanto Žemliausko kūrinį.

Dėkojame visiems muzikantams, kartu sukūrusiems nuostabią muzikos šventę, ačiū tariame žiūrovams bei šventės rėmėjams: Lietuvos kultūros tarybai ir Jurbarko rajono savivaldybei. Iki susitikimo 22-ojoje „Pamituvio armonikoje“!

Daugiau nuotraukų čia.


Spausdinti   El. paštas