Kauno mažasis teatras spektaklis Mario Fratti „SESUO“

Data: 

Antradienis, Lapkritis 27, 2012 - 18:00

Kauno mažasis teatras lapkričio 27 d. 18 val. antradienį kviečia į Mario Fratti dramą „SESUO“ Jurbarko kultūros centre.

Spektaklyje pagrindinius vaidmenis atlieka scenos primadona Doloresa Kazragytė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė Eglė Mikulionytė bei Rokas Petrauskas išrinktas RYŠKIAUSIU JAUNUOJU AKTORIUMI, DALIOS TAMULEVIČIŪTĖS profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje 2012m. už vaidmenį spektaklyje

 

Simpatingos ir jaunatviškos motinos paveikslą kurti režisierius patikėjo visiems puikiai pažįstamai aktorei Doloresai Kazragytei, nors įkalbėti kituose teatruose atsisakančią vaidinti scenos senbuvę nebuvo lengva. Aktorę sudomino pjesės paslaptingumas, tragišku mazgu keistai susipynusi šeimos istorija, kurią narplioti buvo labai įdomu.

Režisierius A.Žukauskas spektaklyje vaidinti pakvietė vieną geriausių, profesionaliausių ir  daugybę apdovanojimų pelniusią aktorę Eglę Mikulionytę (2011 metais apdovanotą už  geriausią moters vaidmenį Auksiniu scenos kryžiumi, 2012 Auksinių scenos kryžių nominantė). Aktorė atlieka ryškų dukters Rozanos vaidmenį. Iš pažiūros stipri, emancipuota, net vulgari moteris provokuoja nepaaiškinamą jaunėlio brolio pavydą, tačiau spektaklį vienijanti paslaptis verčia ją atsisakyti teisės į visavertį gyvenimą.

Spektaklyje aktualizuojama asmenybės degradacija, bedvasė aplinka, prarastos vertybės. Šeimos charakterių skirtumai dažnai salėje palydimi juoku. Komizmą sustiprina dinamiškas D. Kazragytės ir R. Petrausko personažų duetas, išryškinęs ne tik kartų skirtumų stereotipus, bet ir leidęs žiūrovui spektaklyje atpažinti savo problemas.

Spektaklio kulminacija – motinos ir dukters susidūrimas. Vienintelė priemonė atsikratyti kaltės ir gėdos naštos – pasakyti tiesą sau ir kitiems. Melas supriešina šeimą, herojai nebemoka ir nebegali atvirai bendrauti, išsiveržia pasąmonėje slypinčios tamsiosios jėgos. Trumpa, bet skausminga tiesos akimirka išlaisvina personažus. Spektaklio žodžiai slepia esmingas mūsų dienų dvasines problemas. Veikėjai kovoja su pasąmonėje slypinčiais troškimais ir bejėgiškumu. Už banalių pokalbių apie vyrų ir moterų skirtumus slepiasi meilės prigimties ir savasties paieškos. Spektaklio režisieriaus Artūro Žukausko teigimu, „kiekvieno žmogaus gyvenime yra akimirksnis, kada tiesos poreikis tampa svarbiausiu dvasinio ieškojimo keliu. Gyvenimo rutina įvelia į begalinį melo, pagiežos, veidmainysčių ratą, kurio kartais net negalime sustabdyti - gėdijamės. Tačiau tereikia vieno žmogaus begalinio noro, vienos akimirkos gyvenime, kai tiesa sustato viską į savo vietas – ateina atgailos ir laisvo kvėpavimo akimirka“.

Spektaklyje nuosprendžio teisė, tarsi prisiekusiųjų teismui, paliekama žiūrovams - nuteisti negalima pasigailėti. Kiekvienoje šeimoje yra paslaptis, kuri apsprendžia žmogaus likimą.

 

Spektaklis, meistriškai ir gyvai demaskuoja šiuolaikinės visuomenės ir individo problemas. Režisierius – Artūras Žukauskas, kompozitorius – Antanas Jasenka, scenografija, kostiumai – Neringa Keršulytė, iš anglų kalbos vertė Asta Sabaliauskaitė

Vaidina: Doloresa Kazragytė, Eglė Mikulionytė, Rokas Petrauskas 

Bilietų kaina: 20; 25 Lt

Darbo laikas

Bilietų kasos darbo laikas:
pirmadienį - penktadienį nuo 16.00 iki 18.00 val.
Jei renginiai vyksta poilsio dienomis, bilietų kasa dirba 2 valandas prieš renginį. Kasos darbo metu bilietus galite rezervuoti tel. Nr. 869870372.
Rezervuotus bilietus reikia atsiimti likus 3 (trims) darbo dienoms iki renginio pradžios, kitaip bilietų rezervacija nebegalios.
Įsigyti bilietai nekeičiami ir negrąžinami, išskyrus tuos atvejus, kai renginys nukeliamas arba atšaukiamas. Atšaukus renginį, bilietai grąžinami į kasą, kurioje buvo įsigyti. Bilietai turi būti nesugadinti ar kitaip nepažeisti. Renginio laiko nukėlimo atveju, įsigytas bilietas galioja atidėtam renginiui.
Kasininkės el. paštas kasa@jurbarko-kc.lt

Sargų darbo laikas:
nuo 16 val. Tel. Nr. (8 447) 70 204.

Administracijos darbo laikas:
pirmadienį - ketvirtadienį 8.00 - 17.00 val.
(pietų pertrauka 12.00 - 12.45 val.)
penktadienį 8.00 - 15.45
(pietų pertrauka 12.00 - 12.45 val.)

Nuorodos

Jurbarko kultūros centras

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre
Įmonės kodas 158746870
Adresas: Dariaus ir Girėno g. 94 LT-74187, Jurbarkas

Tel. Nr. (8 447) 70203 / 70204
El. paštas info@jurbarko-kc.lt

Darbuotojų pašto nuoroda

Lankytojų elgesio Jurbarko kultūros centre taisyklės

Dizainas: Gediminas Survila